image

גם ז'בוטינסקי כמו הרצל

פרויקט התחבורה ממשיך לשלב הבא: שידרוג שדרות ז'בוטינסקי. העבודות שיחלו כעת ויימשכו כשנה וחצי יכללו: החלפת כל התשתיות על הציר, שידרוג הכביש והתאמת הציר לפרויקט התחבורה הציבורית, התאמת התשתיות להסכם הגג ולשינויי הפיתוח ברובעים א' ב', הגברת הביטחון בדרך, שינוי חזות הרובעים ויצירת רצף תחבורתי בפרויקט ה-אקוMoov

תאריך: 18-06-2020

ז'בוטינסקי הוא ציר מרכזי עבור הרבעים המזרחיים ושידרוגו ישפר מאוד את איכות החיים
image

למעלה משנה וחצי שמדינת ישראל נתונה בטלטלת בחירות, אשר עצרה או שיבשה המשך קידומם של פרויקטים משמעותיים, ברמה הארצית והמקומית. לאחרונה, עם כינונה של ממשלה חדשה ואיוש משרדי הממשלה בשרים חדשים, אשדוד חוזרת לפרויקט התחבורה הציבורית והפעם לחלקו הצפוני של המיזם – שד' הרצל המחבר בין שד' הרצל לשד' בני ברית. כזכור, אשדוד נבחרה להיות העיר הראשונה בישראל שתציג מודל תחבורה עירוני ראוי ומשודרג אשר ישפר באופן משמעותי את מערך התחבורה הציבורית, יציע מערך תחבורתי נגיש, יעיל ומהיר, סביבה מותאמת לכל המשתמשים בדרך 0כולל הולכי רגל ורוכבי אופניים) תוך שהיא משדרגת את התשתיות העירוניות לאורך צירי הפרויקט, מגדילה את הבטיחות ומשפרת את החזות העירונית.  

דוגמא לשינוי המשמעותי ושיפור התשתיות ניתן לראות לכל אורך שד' מנחם בגין ושדרות הרצל. שני הצירים שודרגו באופן מרשים וכללו - החלפת כל התשתיות, הסדרת מדרכות ושבילי אופניים, החלפת תאורה, ביצוע נטיעות, הצבת מעקות, אבני שפה וריהוט חוצות, החלפת התחנות בתחנות חכמות, התקנת מצלמות, צביעה, שידרוג כולל לכל הכביש ושיפור החזות הכללית. 

לקראת העבודות בציר ז'בוטינסקי שיחלו השבוע, בוצעו כמה הסדרי תנועה שיאפשרו מינימום פגיעה במשתמשי הדרך. על ציר הרצל, בין ז'בוטינסקי לבן גוריון, בוצעה כניסה ויציאה למתחם סטאר סנטר. הציר הצפוני על ז'בוטינסקי ימשיך לפעול ויאפשר גישה לשטחי חניה עבור המכללה, כיבוי אש והמתחם המסחרי. 

בעירייה מסבירים כי ציר ז'בוטינסקי הינו שלב נוסף והמשך ישיר ורציף לתוכנית ה-אקוMoov לשידרוג התחבורה הציבורית בעיר. גם העבודות בהרצל יעמדו בסטנדרט גבוה ויכללו: שדרוג של כל התשתיות – לרבות ניקוז, מים וביוב, חשמל ותקשורת. פיתוח וסלילה והפיכת הדרך לכביש חכם. הסדרת נתיב תחבורה ציבורית לכל כיוון. שביל להולכי רגל ומסלול אופניים. הסדרת כיכר בסמוך למכבי האש. רמזורים חדשים ומעברי חניה. הוספת ריהוט רחוב, ברזיות וסלי אשפה. החלפה לתאורת לד. פיתוח נוף וגינון סביבתי. תשתיות התחבורה יכללו שידרוג אופטימלי של הכביש והפיכתו לכביש חכם, עם מערכת שלמה של מצלמות ביטחון, תחנות חכמות ורשת wifi וחיבור למרכז בקרה שבנייתו אמורה להתחיל כבר בסוף אוגוסט הקרוב. 

בעירייה מציינים כי העבודות לכל אורך הציר יתרמו באופן משמעותי לרבעים א' ב' ולכל מי שגר בסמוך לציר. "ז'בוטינסקי הוא ציר מרכזי עבור הרבעים המזרחיים ושידרוגו ישפר מאוד את איכות החיים" אומרים בעירייה ומציינים כי העבודות נותנות מענה מקיף ורחב גם להסכם הגג ולמיזמים הקשורים בהתחדשות עירונית. לדוגמא: תשתיות לקראת פיתוח מתחם ויצמן (692 יח"ד הכולל גני ילדים בית ספר, שטחי מסחר ותעסוקה), מתחם בית המשפט (1000יח"ד), מתחם פארק לכיש (3000 יח"ד הכולל קריית ספורט) ותשתיות למיזמים של התחדשות עירונית – מיזמי תמ"א 38 (מאות יח"ד בשני הרבעים) ופרויקט פינוי בינוי (מתחם המעפילים, מתחם משמר הירדן ומתחם אחי אילת) אשר יוסיפו מאות יח"ד, שטחי מסחר ותעסוקה ומוסדות לקהילה.  

העבודות אשר יחלו בשבוע הבא תימשכנה כשנה וחצי ואגף הדוברות ידאג לעדכן על כל שינוי באתר העירוני ובאמצעות הרשת החברתית. לרשות הציבור עומד גם מוקד 106 כמובן. בעירייה מודעים לאי הנוחות הזמנית אך מבטיחים כי בסופן נקבל רחוב חדש ומשודרג, תשתיות חדשות ומותאמות וקטע כביש נוסף ברצף התחבורתי של מיזם ה- אקוMoov.

close