image

הודעות חשובות יום ראשון 05.05.19

תאריך: 05-05-2019

image

תושבים נכבדים
עקב המצב הבטחוני זמני ההמתנה במוקד הטלפוני 37222×
יהיו ארוכים מהרגיל,
לנוחיותכם ניתן לפנות אלינו באמצעות אתר העירייה..שירותים בקליק > שירות מקוון בגבייה
לבירורים ניתן למלא טופס כללי.
אתכם הסליחה, אגף הגבייה עיריית אשדוד.

 

תושבים יקרים, 05.05.19 21:20

בשעה האחרונה נורו על אשדוד למעלה מ-30 טילים. רובם יורטו ע"י כיפת ברזל. לצערנו היו גם נפילות טילים בהם נהרג תושב העיר ויש לנו מספר פצועים ונזקים לרכוש.
אנו משתתפים בצער המשפחה ושולחים תנחומינו בשם התושבים, ומאחלים לפצועים החלמה מהירה.
בהערכת מצב שקיימתי הערב הוחלט-
שלא יתקיימו לימודים מחר בכל מערכת החינוך בעיר, בוטלו כל האירועים, השוק לא יתקיים והחופים סגורים לרחצה.

אני רוצה לשוב ולבקש מכם: אנא, שמרו על עצמכם. הנחיות ההתגוננות מצילות חיים. הסבירו לכל בני המשפחה כי כיפת ברזל לא מבטיחה הגנה מלאה, אבל משמעת ברזל מצילה חיים.
יש להיכנס תוך 45 שניות לממד, ובאין ממד לחדר המדרגות ואם אתם בחוץ לשכב על הקרקע ולהגן על הראש.

זכרו, אזור האזעקות באשדוד הוא "לכיש 271".

בכל שאלה, מוקד 106 עומד לשירותכם.
יחיאל לסרי , ראש העיר

תושבים יקרים, 5.5.19 19:43

ברגעים האחרונים אשדוד עומדת תחת מטחי טילים. כל יחידות העירייה וגורמי הביטחון נמצאים בשטח ומטפלים באירועים.

זה הרגע לגלות אחריות ולכידות, ואני מבקש מכם בכל לשון של בקשה, אנא הקפידו על הנחיות ההתגוננות. הימנעו מהתקהלות ואין להגיע לזירות אירוע. תנו ליחידות המקצועיות לבצע את עבודתן.

שמרו על הילדים ובני המשפחה ובדקו אם יש כאלה הזקוקים לעזרה. אני בוטח בכם וסומך עליכם.

מוקד 106 עומד לשירותכם.

 

הודעה למנהלי העל יסודיים לגבי הבחינה באזרחות מחר: יום א 05.05.19 17:30

עדכון ממשרד החינוך, בעקבות אי הוודאות לקראת בחינת הבגרות באזרחות:
כדי למנוע אי-ודאות בקרב תלמידי הדרום (בישובים בטווח 0-40 ק״מ), וכדי למנוע כל פגיעה בתלמידים שאמורים להיבחן באזרחות, החליט מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, לקבוע בכל מקרה מועד בחינה נוסף.
המשמעות: גם אם פיקוד העורף ינחה על חזרה לשגרה, התלמידים יוכלו לבחור האם להיבחן מחר, או במועד בחינה חלופי – שיפורסם בהקדם.
שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך: "נעשה כל שנדרש כדי לסייע לתלמידים שאמורים להיבחן באזרחות, וכדי לוודא שאף תלמיד לא ייפגע לאור המצב. קבענו מראש מועד נוסף, כך שגם אם נחזור מחר לשגרה, תלמיד שירצה בכך יוכל להיבחן במועד נוסף זה".

מצורף קישור לשיעורים מקוונים שיקיים היום משרד החינוך, כהכנה לבגרות באזרחות. השיעורים יתקיימו היום, יום א', בשעה 15:00 ובשעה 19:00.

הבחינה באזרחות מתקיימת מחר כרגיל בכל הארץ. יום א 05.05.19 15:00 
משרד החינוך מאפשר לתלמידים שנמצאים תחת איום הרקטות לבחור באם להיבחן מחר במרחבים מוגנים תקניים (מקלטים) או לבחור במועד חלופי אחר.
בכל מקרה לא ניתן לגשת אלא למועד אחד שהתלמיד יבחר.

בהצלחה

 

יום א' 5.05.19 18:15

לאור המצב בדרום, סיכם יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות חיים ביבס סיכם עם משטרת ישראל כי במקומות בהם לא יתקיימו לימודים , בכלל הרשויות בטווח ה 0-40 ק"מ מרצועת עזה, ניתן יהיה להפנות מאבטחי מוסדות חינוך למשימות ייעודיות בנושא אבטחה. זאת, למען שמירה על ביטחון התושבים ומתן מענה מהיר במצב מורכב בו נמצאים יישובי הדרום.
יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס: "מדינת ישראל ותושביה ניצבים בפני אתגרים ביטחוניים מורכבים וחוסננו עומד במבחן אך אנו נעמוד בו ונצא מחוזקים. הנחיתי את ראשי הרשויות המקומיות להעמיד את כוח האבטחה המקומי בכל רשות לטובת התגייסות למערך הגנת העורף הכולל על מנת להגביר את תחושת הביטחון של האזרחים ולתת להם מענה יעיל ומקצועי".
 
לפרטים: הילה שי וזאן 0543220866

תושבים נכבדים: 5.5.19 15:30
זה הזמן להזכיר הן בשגרה ובבודאי במצב חירום שאת מרבית השירותים ניתן לקבל בנוחות וביעילות מהבית וללא צורך בהגעה למשאדי אגף הגבייה , באמצעות טפסים מקוונים,
לנוחיותכם רצ"ב קישור לאתר:

https://www.mast.co.il/82/forms

בברכה, אגף הגבייה

 5.5.19 15:30תושב יקר
במצב חירום גם לכלבים קשה.
הנה מספר כללים שיעזרו להקל עליהם
https://bit.ly/2WrXJjk
בברכה,
השירות הוטרינרי - עיריית אשדוד

הודעה חשובה: 05/05/19 10:00

משרד הבריאות מודיע על פתיחת מרכז חוסן במרפאת בריאות הנפש לאומית בעיר אשדוד שתעמוד לרשות הפונים מהשעה 8:00 בבוקר ועד 20:00 בערב. המרפאה תתן מענה לכלל המטופלים מכל קופות החולים.

המרפאה תפעל ב"מרפאת ברה"נ לאומית אשדוד",
סניף ציפור הנפש רסקו, רחוב אחד העם 22 אשדוד.

תושבים יקרים . 05/05/19 10:00

המקלטים הציבוריים נפתחו עוד אתמול. במידה והמקלט הפרטי בבניין שלכם נעול, אנא פנו למוקד העירוני 106 ואנו נדאג לשלוח צוות לפתיחה.

הורים יקרים, 05.05.19 15:00
בימים אלו ,כששוב נשמעות אזעקות ואנו צמודים למסכים , כששוב התגובות שלנו לחוצות ומפוחדות ,חשוב להבין כי אלו תגובות נורמליות למצב בלתי נורמלי וכי יש צורך לתווך לילדינו את המציאות החדשה ולהקל עליהם ככל הניתן. הילדים רואים בנו ההורים עוגן והתגובות שלנו משפיעות עליהם.

כיצד נוכל להקל על ילדינו? ..וגם עלינו..?

❖ לדובב - חשוב שלילד תהיה הזדמנות לדבר על מה שהוא חווה, מרגיש, להביע את הפחד ומורת רוחו מהמצב. להביע בדרכים שונות ולא רק בשיחה. כמו ציור, משחק בובות, משחק תפקידים, כתיבת יומן.
❖ להקשיב - להקשיב לילדינו הקשבה מלאה. להביט בהם כשהם מדברים, לקלוט מתוך דבריהם איך הם מרגישים. לא לשלול את אשר הוא אומר אם ילד אומר "אני פוחד" לא לשלול ולומר – "אין לך ממה לפחד " אלא לומר "אני שומע/רואה/מרגיש שאתה פוחד".
❖ לשתף - לשתף את הילדים במה שאנו חשים, כמובן ע"פ יכולתם ולא להעמיס עליהם. "גם לי קשה עם המצב" - השיתוף הרגשי מקרב ונותן לילד לגיטימציה לדבר על רגשותיו. לא לטייח או לומר "הכל בסדר" "שום דבר לא קרה".
❖ להסביר - הדמיון אצל הילדים מפותח מאוד הרבה יותר מהמציאות. לכן יש להסביר לילדים את אשר קורה ,הסבר מותאם גיל. "הרעש אותו אנו שומעים זה אזעקה" "כדי שנשמור על עצמנו יש להיכנס לחדר ביטחון" ...
❖ לשמור על שגרה – במצבים של בלבול ולחץ השגרה שומרת עלינו קל וחומר על ילדינו. מעניקה להם תחושה של ביטחון. לכן חשוב להיצמד לשגרה יומית של קימה, ארוחות, שעת שינה. חשוב לשמור על הגבולות שמתקיימים בבית.
❖ עידוד – לעודד את הילד כל הזמן. לראות את החיובי בכל מצב, את מה שיש ולא את האין. לתת תקווה לימים של שקט, ולעודד את יכולותיו של הילד.
❖ לעשות דברים יחד – עשייה משותפת מאפשרת שיחה ושיתוף הדדי, ולתת מקום ליוזמה ועצמאות. לתת לילד תחושה של מסוגלות ויכולת דרך בקשת עזרה בבית: לבשל, לאפות לסדר תמונות, מלאכות בית שונות, להרגיע אח קטן ולשחק יחד-. לעשות יחד את הדברים שאוהבים נותן הרגשה טובה, משחרר חומרים במוח הנותנים לנו הרגשת אושר עונג ורגיעה.
❖ מגע - לשלב הכול עם מגע. לחבק, לנשק, ללטף, לעסות. המגע בגוף מאדם אהוב משחרר אף הוא חומרים מרגיעים ומענגים. מעניק תחושת ביטחון ומפחית לחצים וחרדות.

אנחנו כאן כדי להקשיב לכם ההורים!

בעת חירום המרכז להורות מספק מענה להורים בשפות שונות
באמצעות קו חם
1700-70-74-75 / 08-9576654

"כי עתיד ילדינו אינו משחק ילדים"

להתרחק מזירות

לא מתקהלים זה מסכן חיים

close